Kod: AUTUMN15 -15% OFF na NOWOŚCI Z KOLEKCJI AW24 (kod działa do 11.10 do północy)

Po co to przedszkole

line

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami. Nie wiem jak u was, ale mnie wrzesień kojarzy się zawsze z rozpoczęciem.

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami. Nie wiem jak u was, ale mnie wrzesień kojarzy się zawsze z rozpoczęciem.

 

***

 

To pewnie pozostałość po latach jakie spędziłam w szkole i nawet czas spędzony poza szkołą, nie pokonał tego przeświadczenia.

 

We wrześniu rozpoczyna się również czas przedszkoli.

Z grubsza każdy z nas wie, że w przedszkolu dziecko nabywa ważnych dla swojej przyszłości umiejętności, ale nasz mały skarb jest jeszcze taki malutki.
Takie myśli kołaczą się nam po głowie, a jak nie zaopiekują się dobrze naszym dzieckiem, przecież panie przedszkolanki nie mają tyle czasu jak my, muszą podzielić go pomiędzy inne dzieci.

Prawdę powiedziawszy wysyłając moje dzieci do przedszkola byłam bardziej przerażona niż one.

Właśnie dlatego postanowiłam dowiedzieć po co nam to przedszkole?
Informacji jest dość dużo - czyli nie tylko mnie toczyły wątpliwości.

 

 

Oto kilka ważnych moim zdaniem przykładów

 

Przedszkole uczy nasze dzieci samodzielności

 


Aby zgłosić naszą pociechę do przedszkola, dziecko już musi być w trochę samodzielne. I nawet, jeśli nasz słodki skarb już potrafi się ubrać i samodzielnie jeść, w przedszkolu będzie utrwalał te umiejętności. Bardzo często, dziecko nauczy się dodatkowych czynności (np: zapinanie kurteczki), których nauka dotychczas sprawiała mu problem. Dziecko obserwuje świat wokół siebie i w taki sposób go poznaje. Ogląda zachowania innych (nie tylko rówieśników) i na tej podstawie wykształca w sobie samodzielność i odpowiedzialność za samego siebie.

 

 

Przedszkole uczy współpracy czyli pokazuje, jak funkcjonować w grupie

 


Przedszkole to miejsce, w którym spotyka się wiele dzieci. Żaden z rodziców nie ma wpływu na to, z kim jego skarb będzie w grupie. Mamy natomiast pewność, że nasze dziecko pozna zarówno osoby przyjazne, z którymi nawiąże pierwsze przyjaźnie, jak i takie, które będą działały na niego niczym brukselka na obiad, i z którymi będzie toczyć boje o kredki, zabawki. Każde z tych skrajnych doświadczeń, jest dla dziecka cenne. Przedszkole uczy zasad rządzących grupą jako całością i daje możliwość nabycia umiejętności współpracy z innymi. Dzięki temu przedszkolak zaczyna rozpoznawać zachowania innych przedszkolaków i uczy się reagować na sytuacje, z którymi musi się zmierzyć najpierw w przedszkolu, a później w dalszym swoim życiu.
Różne zabawy z rówieśnikami i wspólne wykonywanie zadań jest dla małego człowieka podstawowym i niezastąpionym elementem rozwoju. I właśnie przedszkole stwarza doskonałe warunki do kształtowania w sobie umiejętności współpracy z innymi, uczy akceptacji innych jak również sytuacji niezależnych od nas samych, otwiera na świat. Ponadto dziecko w grupie staje się skłonne do dzielenia się z innymi .

 

 

Przedszkole ożywia wszechstronny rozwój dziecka

 


Chociaż bardzo pragniemy, by nasze maleństwo poznawał różne pojęcia kultury i sztuki, nie zawsze jesteśmy sami w stanie mu to zapewnić. W przedszkolu dzieci nie tylko czytają i ćwiczą pamięć, gdy uczą się niezliczonych wierszyków i piosenek. Bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych, śpiewają, występują w teatrzykach lub udają się na piesze wędrówki do okolicznych parków. Zajęcia te sprzyjają poszukiwaniu i odkrywaniu zdolności twórczych naszego dziecka i pomagają w rozwijaniu indywidualnych zainteresowań. Przedszkole zapewnia pole do zdobywania nowych niezwykle ciekawych, umiejętności i systematycznego pogłębiania wiedzy.
Dziecko, które chodzi do przedszkola, ma więcej możliwości. Te możliwości daje mu nie tylko grupa rówieśników ale również Panie przedszkolanki, które poświęcają dzieciom pełne swoje zainteresowanie i czas podczas jego pobytu w przedszkolu.

 



Przedszkole, a rozwój emocjonalny

 

Dziecko w przedszkolu odkrywa bezpośrednio wachlarz emocji pozytywnych, negatywnych. Przyzwyczaja się spędzać czas poza swoją rodziną oraz małą grupą znanych sobie ludzi, rozwija poczucie niezależności. Buduje stabilizację (przedszkole zawsze jest - chodzi o sam budynek), a wraz z nią poczucie bezpieczeństwa.

 


Można podzielić inaczej na rozwój emocjonalny i rozwój intelektualny.

 

 


Tak więc pomimo, wspomnień którzy sami posiadamy czasami dobrych - super przyjaciółka, oraz złych - groszek z marchewką (do dzisiaj ich nie jem) warto przemyśleć zmianę niany, babci czy też cioci na codzienne wizyty w przedszkolu, może to wspomóc rozwój naszego dziecka.

***

 

Nasi
partnerzy line

line codzienne migawki

Blog

Copyright © 2021 Kubini created by akedo