Przebywamy na urlopie od 26.06 do 4.07. Wszystkie wysyłki będą realizowane od 5.07. Zostawiamy Wam na ten czas kod rabatowy WAKACJE -10% na wszystko

Moulin Roty

Moulin Roty

Dawno, dawno temu.... w 1972 roku grupa 20 znajomych szukała wspólnego projektu, który zapewni pracę, jak i określi styl życia. Zdecydowali się na zakup starego młyna, który popadł w ruinę. Wyremontowali go i wszyscy z rodzinami się tam wprowadzili. Przygoda ich zaczęła się od sitodruku i przedmiotów rzemieślniczych ( lampy, biżuteria, artykuły dekoracyjne...). Dwa produkty zmieniły bieg Moulin Roty. Pierwszy to mały samochód wykonany z drewna, pianki i tkaniny, który odnosił sukcesy na różnych targach, na których był pokazywany. Drugi produkt "La douillette", miękka szmaciana lalka, która uwodzi wszystkich swoją oryginalnością. W 1975 roku wprowadzono na rynek zabawki na biegunach z tkaniny, które okazały się wielkim sukcesem. Niestety dotknięci pożarem, stracili wszystko co osiągneli, ale zaczęli z nową siłą od początku. 

"Wczorajsze zabawki dla dzisiejszych dzieci" - nowa koncepcja narodziła się szybko. Zainspirowani przeszłością zaczęli tworzyć zabawki dostosowane do aktualnych gustów. Postanowili stworzyć gamę produktów mających na celu nauczenie dzieci zabawek i gier z przeszłości oraz umożliwienie rodzicom i dziadkom ponownego łączenia się z przedmiotami, które były częścią ich dzieciństwa.

Wszystkie zabawki tworzone są w sercu Moulin Roty w Nort-sur-Erdre. Większość tkanin wybierają we Francji i Europie ze względu na ich kreatywność i jakość techniczną, a także nietoksyczność (testowane zgodnie z systemem referencyjnym Oeko-Tex). Bezpieczeństwo dzieci jest ich priorytetem. Każda zabawka jest testowana i zatwierdzana przez niezależne francuskie laboratorium. Zabawki są zgodne z europejską normą NF-EN71 i posiadają znak CE, który potwierdza testy mechaniczne, palności i chemiczne. 

 

 

 

 

 

 

Produkty
Moulin Roty line

Nasi
partnerzy line

line codzienne migawki

Blog

Copyright © 2021 Kubini created by akedo